DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ! Přátelé, kamarádi, zatím co Vy budete barvit vajíčka a pobíhat s pomlázkou, plánujeme přestěhovat sklad do většího. Ale aby vše proběhlo v pořádku tak, jak má, musíme od 18.4. na cca 3-4 týdny zavřít eshop. Poslední expedice tak proběhne 17.4. Pokud si přejete ještě zásilku obdržet před uzavřením, prosím objednejte si nejpozději do 15.4. večer, a to pouze zboží, které máme skladem. Již provedené objednávky vyřešíme bez ohledu na stěhování. Předem děkuji za pochopení a doufám, že nám zůstanete věrní. V opačném případě to totiž stěhujeme zbytečně ;) Budete mi chybět, ale věřím, že to bude krok k lepšímu. Držte nám palce. Valina s rodinou

vhazování

Vhazováním dítě procvičuje jemnou motoriku, učí se poznávat tvary, velikosti a také barvy. Pomůcku pro vhazování tvarů můžete vyrobit sami doma, třeba z lepenkové krabice. Jako tvary zkuste použít bambulky, víčka, brčka, korkové zátky, krabičky od zápalek. Marie Montessori již na samém začátku své kariéry věděla, že děti potřebují zrakovou stimulaci a aktivitu pro své ruce. Říkala, že ruka je nástrojem ducha. V opačném případě budou děti deprimované a jejich rozvoj bude pomalý, nepřiměřený. Zaměstnávala je v Dětském domě drobnými manuálními činnostmi. Zpozorovala, že když se prostředí přizpůsobí tak, aby podporovalo přirozený vývoj dítěte, může se dítě samo vzdělávat, čerpat informace a spontánně se rozvíjí jeho tvůrčí schopnosti. Dítě si činnost vybere samo a pracuje podle svého vlastního tempa. Na vhazování, stejně jako na ostatní práci, potřebuje ticho a klid. Jedině tak je schopno plně se koncentrovat a načerpat co nejvíce nových poznatků. Zajímá vás, jaké pomůcky slouží k rozlišování rozměrů, barev, tvarů, teploty, vůní, zvuků, povrchů, struktur, váhy a chutí? Nahlédněte do sekce smyslové výchovy. Na blogu na vás čeká článek o tom, co to znamená připravené prostředí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Montessori pomůcky | Pomůcky pro rozvoj samostatnosti | Jak udržet pořádek | Hudební nástroje | Materiál na tvoření

 
32
6713267
Značky
Barva

Stránka 1 z 2 - 23 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 23 položek celkem

Tento web používá soubory cookies. O tom jak píšeme více zde. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.