Udělejte si radost a získejte slevu 5% na svůj nákup. Stačí v košíku zadat slevový kód: radost. Platnost akce je do 10.7.2024

Velikonoční aktivity

Vhazování
1 +4

Tuto aktivitu jsem připravovala dceři, když jí byl rok. Ruličky od toaletního papíru jsem oblepila  barevným papírem, vytvořila uši a nakreslila obličej. Tři takto připravené zajíčky jsem nalepila tavící pistolí ke kartonové podložce, pro větší stabilitu. K vhazování jsem připravila barevná vajíčka, ale můžete použít i bambulky nebo větší míčky. Záleží na tom, jestli dítě ještě strká věci do pusy. Pro starší dítě můžete připravit zajíčky v barvách vajíček, aby třídilo podle barev. Případně může používat pinzetu pro úchop vajíčka.

 

Vysypávání obrázků barevnou rýží
2 +5

Velikonoční obrázky jsem si připravila pomocí tavící pistole a nastříhaných kartonů. Rýže je obarvená potravinářským barvivem. Na vysypávání můžete použít různé dřevěné pomůcky.

 

Prošívání velikonoční slepičky
2,5 +

Kartonový výřez si může dítě pokreslit, nabarvit podle své představivosti a pak provázkem prošít vnitřek.

 

Velikonoční stezka
3 +6

Tato aktivita je spíše pro starší děti, ale můžete si ji variabilně připravit pro jakoukoliv věkovou kategorii. Můžete si hrát doma i venku a procvičit, co zrovna uznáte za vhodné. Já si připravuji z kartonu 5 vajíček, které nějak nazdobím a na druhou stranu napíšu (nakreslím) cca 5 úkolů. Letos pravděpodobně připravím víc, protože synovi budou v červnu 4, takže už toho zvládne výrazně víc než před rokem. Úkol může být například: zazpívání velikonoční koledy, skládání slepičky z Lega Dupla, vybarvení velikonočního obrázku, pojmenování velikonočních obrázků atd. Připravuji vždy úkoly, které jsou spojené s Velikonocemi, abych je dětem víc přiblížila vzhledem k jejich chápání a věku. Na konci můžete dětem připravit nějaký poklad. Takto je to pro mě smysluplnější než koledovací hon na sladkosti nebo hledání sladkostí venku.

Tento článek pro Vás připravila:

LenkaAmbasadorka Lenka

Lenka je maminkou 3letého syna a 20 měsíční dcery. Montessori pedagogika jí byla vždy blízká, ale až s dětmi se jí začala podrobněji věnovat. Mimo aktivit Lenka píše také střípky z Montessori pedagogiky, které s tím úzce souvisí. Mezi ně patří témata připraveného prostředí, praktického života, pomůcek, ale někdy zabrousí i k Waldorfským hračkám. Montessori doma je pro ni především o přístupu, nastavení rodičů a pomůcky vnímá jako doplnění. Ráda na svém profilu zmiňuje sensory play (smyslové hry) nebo obměnu knihovny, jak sama popisuje... "Je to pro ní srdeční záležitost".

Hodnocení obchodu

Zobrazit všechna hodnocení >>
x