Jarní polička

Obměnu jarní poličky jsem připravila pro své děti 3,5 roku a 2 roky. Věk je sice hodně relativní, ale pro představu…

My zatím přecházíme na meteorologická roční období. Zdá se mi to pro menší děti více srozumitelnější než datum. Takže u nás už je jaro a postupně začneme tvořit a vyrábět si jarní dekorace.

Teď už přejdu k obsahu jednotlivých poliček. Určitě se toho dá vymyslet hodně. Tady je můj výběr: 

 • Polish_20220302_122746524Různé zalaminované materiály na spojování pomocí fixy. Zvíře a jeho potrava, větší a menší obrázek, zvíře a stín, jarní květiny a stíny atd.

 • Ptačí pozorování - na černobílé obrázky se pomocí suchých zipů připevní odznak barevného ptáčka, když ho poznáme.

 • Jarní hledání - my využijeme pouze jako poznávání obrázků, takže v kolečku jsou různé obrázky spojované s jarem a dítě pojmenovává (přispívá k rozšíření slovní zásoby).

sensory bottlesDIY 3 jarní sensory bottles (stačí vám lahvičky klidně jakékoliv, které máte doma) a u menších dětí doporučuji zalepit víčko tavící pistolí.

- sluníčková plovoucí - obarvená voda potravinářským barvivem, tekuté průhledné lepidlo a zlaté třpytky
- sluchová s rýží – obarvená rýže na zeleno (potravinářským barvivem) a v ní jsou motýlci
- pozorovací – do této jsem dala jenom bambulky v jarních barvách a různé filcové výřezy (smysl je pojmenovávat barvy, rozlišovat barvy, poznávat tvary, pojmenovat výřezy, stimulovat zrak atd.)

 • Polish_20220302_122901076Párování motýlů - motýli jsou z tuby od Safari, k nim jsem použila třídící tác (do každé přihrádky umístím jednoho motýla od každé barvy) a zvlášť do košíčku zbytek. Dítě pak zbylé motýli z košíčku třídí do třídícího tácu.

 • Prošívání motýla – tak to je velmi jednoduchá aktivita na koordinaci oko ruku, trénink jemné motoriky. Stačí jarní obrázek (zalaminovat, nebo vytisknout/ vystřihnout z kartonu) a proděravět, aby dítě mohlo prošívat provázkem.

 • Co je jarní - kolíčky se upevní na obrázky s jarními motivy (různé kolíčkové aktivity jsou opět skvělé na trénink motoriky).

 

Jinak vesměs všechny pdf materiály si můžete doma vyrobit sami. Doporučuji zalaminovat a zaoblit rohy. Ideální jsou realistické obrázky. Já většinou materiály kupuji, ale spousta maminek si je vyrábí samo.

K obměně patří i jarní knihovna, do které jsem zařadila tyto knihy:

 • Polish_20220302_1221571141000 slov příroda  - v této knize je věnovaná kapitola přímo jaru    (i jarnímu počasí)
 • Jaro od Susanne Bernerové - obrázkové leporelo s pevnými deskami
 • Krtek a jaro
 • Jaro je tu od Andrei Poprové – v knize jsou kromě textů i různé úkoly
 • Jaro  - minikniha z edice Kouzelného čtení

 

 Tak co jak se vám líbí tato obměna? Já už se tedy jara nemohla dočkat, takže jsem si ji opravdu moc užívala.

Tento článek pro Vás připravila:

LenkaAmbasadorka Lenka

Lenka je maminkou 3letého syna a 20 měsíční dcery. Montessori pedagogika jí byla vždy blízká, ale až s dětmi se jí začala podrobněji věnovat. Mimo aktivit Lenka píše také střípky z Montessori pedagogiky, které s tím úzce souvisí. Mezi ně patří témata připraveného prostředí, praktického života, pomůcek, ale někdy zabrousí i k Waldorfským hračkám. Montessori doma je pro ni především o přístupu, nastavení rodičů a pomůcky vnímá jako doplnění. Ráda na svém profilu zmiňuje sensory play (smyslové hry) nebo obměnu knihovny, jak sama popisuje... "Je to pro ní srdeční záležitost".

Hodnocení obchodu

Zobrazit všechna hodnocení >>
x