Náš příběh

pribeh_foto

Chcete opravdu znát příběh našeho eshopu? Kde ale začít?

Tak třeba jak jsem se od modelingu dostala k Montessori.

Byla to sice neobvyklá, ale pro mně velmi přirozená cesta. Dle vlastních zkušeností vím, že pohled mnoha lidí na modeling je velmi kritický. Za sebe musím říct, že to pro mě byla velmi obohacující zkušenost. Dostala jsem se  k němu vlastně náhodou. Když jsem byla malá, musela jsem na operaci s páteří a když už mě tak vytáhli a zeštíhlili, vysloveně se to nabízelo. Navíc jsem musela skončit na hodně dlouho se sportem, tak jsem si našla jiného „koníčka“.

A co to má společného s Montessori? Vlastně se tehdy jednalo spíše o Unschooling, Worldschooling nebo u mě spíše „Selfschooling“ (negooglete to, teď jsem to vymyslela ☺).
Od 16ti let jsem měla individuální plán a cestovala. Právě díky modelingu jsem se dostala pryč ze systému a postupně se naučila přemýšlet samostatně. Na jednu stranu člověk bohužel rychleji dospěje, protože se musí spoléhat hodně sám na sebe, na druhou stranu jsem se naučila 3 jazyky a viděla spoustu krásných míst, na která bych se třeba nikdy nedostala. Maturitu jsem si dodělávala až asi ve 20ti dálkovou formou, tehdy už při „běžné“ práci. A vůbec toho nelituji.

Když jsem byla zaměstnaná, měla jsem vždy štěstí na zajímavou práci i na šéfy. Nicméně jsem vždy cítila, že to není styl života, který mi vyhovuje. Chtěla jsem být nezávislá, jen jsem neměla ten správný nápad.  

Vhodná  příležitost se objevila, když se v roce 2013 narodila Sára, naše dcera. Sára mi otevřela úplně nový Svět! Díky ní jsem začala prozkoumávat své nitro a hledat nové vzorce chování, které bych chtěla předávat své dceři, potažmo dalším generacím naší rodiny. Prošla jsem několika Montessori kurzy, zajímám se o mentální jazyky či 5 jazyků lásky a jsem vášnivým čtenářem knih o výchově. Stále mám mnoho nezodpovězených otázek, nicméně Montessori vzdělávání je pro mě nejpřirozenější volbou. Vychází totiž z vrozených potřeb dítěte. Ty nikdo nevymyslel.Ty v sobě prostě každé dítě má od přírody a Marie Montessori “jen” všechny tyto senzitivní fáze za svůj život definovala a vymyslela způsob, jak děti v jejich rozvoji podpořit.

V zásadě sympatizuji se všemi inovativními způsoby vzdělávání, které jsou postaveny na  VZÁJEMNÉM respektu. Vše se snažím stále sledovat kritickým okem, protože každý člověk v sobě má spoustu menších nebo větších traumat a každý průvodce, učitel nebo rodič je také jen člověk. Každé dítě má jiné zázemí a každá rodina jiné možnosti. Snažím se především používat selský rozum, protože i ten má člověk již od počátku věků.

A proč eshop?

Je to vlastně souhra okolností. Z důvodu prodělaných vedlejších účinků očkování jsme se rozhodli již nadále dcerku neočkovat, což v ČR znamená žádná státní školka a soukromé bohužel v okolí nemáme. Rozhodla jsem se tedy spojit vše, co mám ráda, dohromady a založila tento eshop.

 A co tedy dělám?

Mám práci na plný úvazek a k tomu po večerech spravuji e-shop. V mezičase dělám to, co všechny mámy - starám se o dcerku, nakupuji, uklízím, peru a sem tam si dám kafe... však to znáte :) Klasika mámy. Ale nestěžuji si. Jsem vděčná za každou vteřinu a Vám děkuji, že jste a i díky Vám mohu dělat vše, co miluji.

srdce_samostatne_dite Valina

 

certificate_AMI_0-3_Assistant

170604_Eva_Starkova_geometrie_jazyk170604_Eva_Starkova_prakticky_zivot

1605_Montessori_pro_materska_centra

150614_montessoricr  

Hodnocení obchodu

Zobrazit všechna hodnocení >>
x