Ještě ležím, ale těšte se

Když se miminko narodí, vypadá to, že nedělá nic jiného, než, že jen čůrá, kaká, jí a spí. Nenechte se ale oklamat!
Dítě právě započalo svou cestu k tomu, stát se plnohodnotným člověkem.
A Vaše těhotenství tímto pokračuje, protože děti jsou na Vás ještě stále napojeny. Člověk to má tak trochu jako klokan. Sice venku, ale stále napojený.

Fyziologicky ještě dítě není připraveno být plně samostatné. Je zranitelné a plně závislé na matce. Svou cestu učení ale okamžitě započalo! Je totiž vedeno svou vnitřní silou, na kterou nemáme žádný vliv.
Můžeme jen pozorovat a nestát mu v cestě ve vývoji.
Náš úkol je jen zajistit vhodné prostředí, uspokojit základní fyziologické potřeby a nepřekážet.

A co tedy dělá?
SCANUJE!
Načítá vše!!! co vidí, slyší, cítí, chutná! Jak se chováme - k němu, k sobě s parterem, ke zbytku rodiny, k přátelům, k cizincům! Jak řešíme konflikty. Co děláme, když jsme šťastní, smutní; hladoví; když potřebujeme na toaletu.... nehodnotí to! Nefiltruje, co se mu bude nebo nebude hodit! Prostě vše, s čím se v prostředí setká, to naskenuje a je to tam! Je jako houba! A to celé první 3 roky život! Co se mu v tomto dlouhém období ukáže, to už mu z hlavy nikdy nikdo nesmaže! To je to, co vytváří jeho identitu, jeho budoucnost! Proto jde o nejdůležitější období v životě jedince.

V prvních dnech vidí jen na vzdálenost od prsu k obličeji matky a postupně se jeho zorné pole rozšiřuje. Jak se rozšiřuje, vstřebává toho víc a víc. Až vstřebá své nejbližší okolí, své referenční body z nejčastějších míst, vnitřní touha po učení ho donutí, chtít se otočit na bříško nebo záda, aby změnilo své zorné pole a posunulo se dál.

 
49
827149827
Značky
 
 
 
BARVA
MATERIÁL
VĚK

Stránka 1 z 1 - 19 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 19 položek celkem

Tento web používá soubory cookies. O tom jak píšeme více zde. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.