Co vybrat dětem na Vánoce? Inspirujte se od Báry z @matka.ucitelka

baraDnes bychom Vám rádi představili naší další ambasadorku, maminku Barboru, která před nástupem na rodičovskou dovolenou 9 let učila v různých typech mateřský škol – v klasické státní, soukromé Montessori a fakultní přírodovědné školce. Prošla kurzem Montessori 3 – 6 let a EVVO koordinátorem v MŠ. Miluje čtení, tvoření a přírodu. V červnu 2020 se jí narodil syn Frederik. Říká, že i přes spoustu zkušeností s dětmi zjišťuje, co stále ještě neví a neumí. Syn je od miminka aktivní, radostné dítě, ale v cizím prostředí potřebuje čas a prostor na rozkoukání. Fredík, 16 měs., miluje pohyb, knihy, hudbu a auta. Zábavou je pro něj i pomoc v kuchyni a domácnosti. Pokud mu však nějaká činnost nejde podle jeho představ, umí se pěkně vztekat. Jejich aktivity zaznamenává na Instagramu matka.ucitelka

A čím se při letošních Vánocích můžete právě od Báry inspirovat?

Při promýšlení dárků na Vánoce jsem si vytvořila několik oblastí, které syna momentálně zajímají. Jedná se o pohyb, knihy, auta, hudba a kuchyň. 

IMG_20211012_170249 (1)Fredík pohyb miluje, doma neustále prolézá gaučem, postelí, vlézá do krabic, na krabice, na kočičí škrabadlo, běhá chodbičkou bytu sem a tam. I když chodíme běhat 2x denně ven, je k nezastavení. Ráda bych mu pořídila Piklerové trojúhelník nebo schůdky, ale ani jedno se nám bohužel do bytu nevejde. Z hlediska úložného prostoru mě nadchlo Houpací prkno. To v případě potřeby lehce uklidím a při tom ho většinu času může syn využívat.

Další věc, kterou Fredík miluje jsou knížky. Krásně listuje stránkami, prohlíží, ukazuje (já pojmenovávám), pouští zvuky. Jsem nadšená, že má rád knížky, proto ho v nich maximálně podporuju a knihy jsou věc za kterou pravidelně utrácím. Pod stromečkem knihy rozhodně chybět nebudou. Např. Hasiči od Svojtky jsou jasná volba. 

Momentálně „máme“ období auto, auto, auto, auto. Před domem nám bagrovali silnici a Fredík hodiny a hodiny trávil u okna a pozoroval. Od té doby ho zajímají jen auta, traktory, bagry, kamiony a autobusy. Proto nebude chybět dáreček v podobě auta či autíček a nesmí chybět zábava v podobě autodráhy. Za domem máme malé pískoviště, takže tyto bábovky se nám budou hodit. Vkládací puzzle budou možná trochu oříšek, ale není všem dnům konec.

Poslouchání písniček, zpívání a tancování je u nás na denním pořádku. U dědy si Fredík vyzkoušel hrát prstíkem na klavír a zamiloval se do bicích. Ač nás sousedi asi nebudou mít rádi, napíšeme Ježíškovi o bubínek nebo bongo. Nebo snad rovnou celou soupravu? Ze školek mám zkušenosti s dešťovou holí a zvukostromem, obojí má moc příjemný zvuk a Fredíkovi by se určitě líbily.

IMG_20210902_152532 (1)Poslední oblastí, kterou Fredík rád objevuje je kuchyň. Pomáhá mi s vařením, hraboší se v šuplících a vše ochutnává, ať už to k jídlu je nebo není. Sušíme vaječné skořápky pro slepice u babičky, samozřejmě malého přitahují jako magnet. Po Vánocích bude skořápek víc než dost, a tak by mohl pomoci s jejich drcením - dostane misku, paličku a může se vyřádit. A protože po našem společném vaření zůstává v kuchyni pěkný nepořádek a Fredíka fascinuje náš velký mop, hodila by se nám i jeho zmenšená verze. Tenhle mopík mi přijde ideální, protože ho i malé dítě může hladce tlačit před sebou a leccos se do něj zachytí. A na závěr bych pro našeho milovníka jídla pořídila jídelní sadu, veselých talířků a mističek není nikdy dost.

Hezký den, Barbora a Fredík.

 

wishlist_samostatne-dite

Vytvořte si svůj vlastní seznam přání.

Neztrácejte čas a označte si své oblíbené položky.
Seznam pak můžete jednoduše sdílet se svými blízkými.
Vánoce Vás tak letos nezaskočí. Užijte si je v klidu a v pohodě.

Hodnocení obchodu

Zobrazit všechna hodnocení >>
x