Jak podpořit pitný režim dětí?

Venku se oteplilo a teploty u nás stoupají rychle nahoru, léto je tady! To značí převážně jediné... koupání, výlety, zahradní dětské oslavy, ale také i velmi důležité dodržování pitného režimu, jak u dospělých, tak hlavně u dětí. 

Jednu vodu, prosím

pitny_rezimVětšina dětí si v zápalu hry nebo objevování světa bohužel neuvědomí, že by se měla napít. Je tedy zatím na nás, abychom dítě upozorňovali a dávali na něj pozor, zda pravidelně pije. Nápojové zásobníky dodržování pitnému režimu nám ale napomáhají v této pozornosti a mají hned několik dalších skvělých výhod.

Děti se díky páčce nad kohoutkem dokáží obsloužit samy a navíc je to baví. Přebírají tak určitou zodpovědnost a učí se samostatnosti a obstaráváním se tak sebe sama a třeba i ostatních. Nechejte je hrát si na to, že jste v restauraci a děti Vás budou obsluhovat. Nebo si postaví stánek a budou prodávat svou limonádu. Pítka jsou skvělá třeba na dětské oslavy, k táboráku nebo do venkovní kuchyně, kdy vedle něj ještě můžete postavit tác se skleničkami. 

Kolik natočíš, tolik vytočíš

Nápojový zásobník má další výhodu, že díky svému průhlednému vzhledu děti mají snadný přehled, kolik tekutin v lahvi je. Učí se tak objemu a množství, převážně formou odtočené míry do skleniček. Limonády můžete připravovat společně. Nakrájejte pár druhů ovoce - citron, meloun, jablko a přidejte třeba pár lístků máty a skvělá svěží domácí limonáda je na světě! 

Aby jste zamezili nepořádku a nehodám, stačí pod kohoutek dát kyblík nebo misku. Voda, tak bude kapat do ní. I to je dobré vidět v rámci úbytku vody. Dítě se tak naučí vodou neplýtvat. 


napojova_staniceSklo vs. plast

Vhodně zvolená forma zásobníku je čistě na Vás. Vy své dítě znáte nejlépe. Skleněný zásobník děti naučí opatrnosti díky křehkosti nádoby, zatímco v rámci opatrnosti, máte-li doma akční dítě, můžete zvolit plastovou formu a nemusíte tak řešit nic. 

Ať tak či onak, obě varianty jsou v rámci pitného režimu skvělým domácím řešením. Nejen pro děti, ale i pro celou rodinu.

 

Navštivte kategorii se zásobníky...

Hodnocení obchodu

Zobrazit všechna hodnocení >>
x