"Co vybrat dětem na Vánoce?" očima Riny z @Rina.montessori

rina.montessoriRádi bychom Vám představili naší další skvělou ambasadorku, a tou je Rina. Je mámou dvouletého akčního týpka a dvou líných mopsíků. Před nimi posedlá cestováním, pracující v Česku i zahraničí. Její srdcovkou jsou knihy, dřevěné hračky, DIY aktivity a Montessori materiály, se kterými se setkala poprvé v Japonsku (2012). Montessori pedagogika jí je velmi blízká a bere ji jako nástroj v rodičovské cestě, než jako dogma. Má AMI asistentskou certifikaci pro věk 3-6 let, studuje pedagogiku a zaměřuje se na vzdělávání dětí. Ráda sdílí, co se po cestě naučila a jak vede Montessori doma. To vše i více najdete na jejím instagramovém profilu @rina.montessori a brzy již i na našem blogu.

Nákupní seznam dárků pro děti na Vánoce od Riny

rina_strom (1)TÝPEK (2 roky) Náš týpek je prostě týpek. Neposedí, nepostojí a obecně na něj sedí slovní spojení "aktivní dítě". I přes mou snahu, u něj neměla většina hraček šanci. Co tedy vybrat k Vánocům pro dítě, u kterého máte pocit, že nevydrží u činnosti ani 10 minut? Nesnažit se nabídnout to, co považujete VY za vhodné. A už vůbec se neptejte na tipy rodičů, jejichž děti dokážou sedět v čekárně nebo kavárně déle než 2 minuty.

Zkuste dítě pozorovat a samo vás nasměruje. U nás se jednoznačně osvědčilo to, u čeho je vidět okamžitý dopad činnosti. Zvukostromů jsme vyzkoušeli opravdu mnoho a s klidným svědomím mohu tedy napsat, že ten největší od Targe (90 cm) je nejlepší! Kombinace jeho výšky a zvuku je lákadlo, kterému často podlehnou na dlouhé minuty i dospělí. Jeho umění fascinovat je neuvěřitelné (proto budete doporučení na zvukostromy číst pravděpodobně často). Rozvíjí smyslové vnímání a motorické schopnosti. Děti mají tendence se k němu neustále vracet. Součástí balení jsou i kuličky a dokonce sada dřevěných ptáčků, kteří se dají nasadit na jednotlivé lístky. Označení "Zvukostrom" je český název (s ochrannou známkou), který se začal používat právě v dílně Targe.

Zatloukačky všeho druhu jsou také skvělé a pomáhají "upouštět" páru. U nás je jednoznačným favoritem dřevěná věž s míčky, které se boucháním sráží dolů. Rozvíjí jemnou motoriku a koordinaci oko-ruka. Cennými společníky jsou u nás i hudební nástroje, nejvíc bubínek s paličkou, který vytváří různé zvuky dle místa, kam se bubnuje. Rozvíjí jemnou motoriku i sluchový vjem. "jaký tón asi uslyším teď?" Číší z týpkovo očí, když to neustále dokola zkouší.

Minimálně půl roku u nás frčí "vystřelovací" hračky jako jsou např. duhová lízátka - jednoduchá akce a reakce. Zlepšují koordinaci pohybů, motoriku a soustředění. Byla to jediná didaktická hračka, se kterou si týpek dlouhodobě hrál v Montessori pracovnách.

Text_blog_rina_vanocni_special_2021_chrastici_duhove_kostky (1)Zabodovaly i chrastící duhové kostky, které stimulují zvědavost. Navíc jsou uloženy v bytelné "skříňce", takže zandavání a vyndavání je též jednou z aktivit. Mají bezpečnostní sklo, takže házení přežívají. Učí děti rozdíly ve velikosti, tvaru, barvách, zvucích a dá se s nimi samozřejmě stavět. Je to opravdu krásné, masivní dřevo a od té doby značku Wonderworld vyloženě vyhledávám.

Ráda bych také zmínila učící věž, která je u nás NEOCENITELNÝM společníkem nejenom do kuchyně. Dlouhou dobu jsme ji využívali i k umyvadlu a při různých hrách u jídelního stolu. Je to pro mě nejlepší koupě nábytku pro dítě. Využíváme ji nespočetněkrát denně. Takže jestli nemáte a váháte, pořiďte si ji. Díky ní se dělají praktické aktivity v kuchyni mnohem snáze, bezpečněji a dítě má pocit, že je součástí něčeho "většího".

Pro tvořivé typy doporučuji prstové barvy KORES - používáme je ve vaně - ano! Není problém je umýt (ani mezi spárami dlaždiček), nezanechávají nic a nejsou nebezpečné. A štětce, ty se hodí přeci vždy - i do vany.

Na závěr bych chtěla podtrhnout, že aktivní děti opravdu milují sensorické hry/messy play - modelíny, slizy, kinetický písek, mačkání, obtiskávání a mnohé další. Sada z vybraných produktů je u nás již jako dárek standard nejenom na Vánoce. Je to i tip na dárek pro vaše kamarádky maminky, resp. jejich děti! Že nevíte, co to je? Bude po tom bordel? Přečtěte si o tom více zde.

Hezký den, Rina.

wishlist_samostatne-dite

Vytvořte si svůj vlastní seznam přání.

Neztrácejte čas a označte si své oblíbené položky.
Seznam pak můžete jednoduše sdílet se svými blízkými.
Vánoce Vás tak letos nezaskočí. Užijte si je v klidu a v pohodě.

Hodnocení obchodu

Zobrazit všechna hodnocení >>
x