textilní doplňky, koberce

Nábytku a dekorací by v dětském pokojíčku nemělo být přespříliš, aby bylo prostředí připravené a účelně zařízené. Marie Montessori zavedla ve své třídě řád, který spočíval v tom, že každá věc má své místo. Pomůcky jsou uloženy v otevřených policích, nepřekrývají se a dítě si může určit, se kterou pomůckou chce pracovat. K práci používá kobereček, na který pomůcku položí a pracuje s ní tak dlouho, jak potřebuje. Po skončení práce pomůcku uklidí na místo, odkud ji vzalo a kobereček zandá do speciálního stojanu. Textilní dekorace a koberce doplňují vybavené pokojíčku, a zároveň tvoří připravené prostředí. Jaký jste měli v pokojíčku koberec, když jste byli malí, pamatujete si? Děti zaujme koberec, který slouží nejen jako podložka, ale také jako hrací plocha, třeba dráha pro autíčka nebo vláčky. Podívejte se také na klidovou zónu nebo unikátní postele pro děti. A proč unikátní? Více o speciálních nízkých postelích (bez nožiček) se dočtete u nás na blogu v článku Proč pořídit nízkou postel?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Pomůcky pro rozvoj samostatnosti | Udělej si sám - DIY | Hudební nástroje | Jak udržet pořádek | Materiál na tvoření | Didaktické hračky

 
909
9091909909
Značky

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Tento web používá soubory cookies. O tom jak píšeme více zde. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.