DODÁNÍ V OBDOBÍ VÁNOC: Zásilkovna letos nedoručuje 17.12.2019 - 1.1.2020. Prosím, počítejte s tím. Poslední námi garantované objednávky odchází 16.12.2019, a to pouze pro zboží skladem. Produkty s dodací lhůtou deklarovanou do 5 dnů, stihneme zajistit pro objednávky, které obdržíme do 9.12.2019. Děkuji a přeji poklidné svátky. Valina

navlékání, provlékání

Během vývoje prochází dítě střídavě kritickým a sensitivním obdobím. V této době se zajímá o uklízení, mluvení, běhání nebo chce kreativně tvořit. Marie Montessori této souvislosti rozlišovala šest fází: fázi řeči, řádu, tříbení smyslů, fascinaci malými věcmi, sociálních vztahů a pohybu. Říkáte si, k čemu je dobré navlékání? Při navlékání nebo provlékání se dítě koncentruje na prostrčení provázku do otvoru. Procvičuje jemnou motoriku a musí se velmi soustředit. Jemná motorika se rozvíjí postupně, je řízena činností drobných svalů, pozvolna se zpřesňují pohyby rukou, uchopování, stejně jako manipulace s malými předměty. Dítě ji zdokonaluje díky navlékání, skládání puzzlí, stříhání, modelování, nebo třeba obyčejným motáním vlny do klubíčka. Jak trénovat jemnou motoriku právě teď, když ještě nemáte doma žádnou pomůcku? Zkuste zmačkat staré noviny do kuličky a uvidíte, kolik s touto činností užijete zábavy. Víte, jak se dítě rozvíjí v batolecím věku a jaké jsou jeho potřeby? Na blogu je pro vás na toto téma připravený článek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Montessori pomůcky | Pomůcky pro rozvoj samostatnosti | Jak udržet pořádek | Hudební nástroje | Materiál na tvoření

 

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem

Tento web používá soubory cookies. O tom jak píšeme více zde. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.