lampy, lustry

Světlé místnosti vybaveny nábytkem, který je pro děti uzpůsobený a vnáší do prostoru pořádek a řád, jsou základem „Montessori pokojíčku“. Marie Montessori začala jako jedna z prvních prosazovat používání nábytku, který vyhovoval dětským potřebám. Nábytek byl menší, jeho hrany byly opracovány tak, aby se o ně dítě nezranilo (například si nezarazilo do ruky třísku), ale zároveň měl charakter nábytku pro dospělé. Hrany nebyly kulaté a dítě vědělo, že při neuváženém pohybu se o ně může bouchnout. Vybrané kusy dětského nábytku jsou vyrobeny tak, aby je dítě mohlo snadno přesunout tam, kam potřebuje, například židličky nebo schůdky. Lustry a lampy krásně ladí do dětského pokojíčku, doplňují jej a zároveň prostor nenaruší. Bavlněné svítící kuličky jsou krásnou dekorací například na zeď nebo k posteli. A proč tyto kuličky kupovat? Pamatujete si, když jste byli malí a báli jste se v pokojíčku úplně sami? Možná, že se vaše děti také bojí. Tvar koule se jim líbí, kuličky svítí jemně, v noci neruší a dítě uklidní. Sháníte účelné doplňky do pokojíčku? Podívejte se do kategorie doplňků, kde vás mohou oslovit například dekorace na zeď nebo textilní dekorace.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Pomůcky pro rozvoj samostatnosti | Udělej si sám - DIY | Hudební nástroje | Jak udržet pořádek | Materiál na tvoření | Didaktické hračky

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Tento web používá soubory cookies. O tom jak píšeme více zde. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.