☎️ OMEZENÍ TELEFONU od 22.3.2021 do odvolání   I nás se týkají omezení vlády. V těchto dnech Vás musím poprosit, zda byste své dotazy v dopoledních hodinách směřovali na email. Telefon Vám do 12:00 nemohu zvednout, protože dcera sedí vedle mě na online výuce. Předem děkuji za pochopení a omlouvám se za omezení.   Přeji všem rodičům i dětem pevné nervy i zdraví.   ❤️  

Nelinka a strom zázraků

Kód: 992
348 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

1.-2. díl dohromady

Detailní informace

Detailní popis produktu

Možná, že jste si také někdy představovali, jaké by to bylo, kdybyste uměli létat nebo žili v zemi, kde se plní tajná přání …

Hlavní hrdinka dobrodružného příběhu Nelinka je odvážná, trochu zbrklá a hodně zvědavá šestiletá holka, která má v plánu procestovat svět a jediné, co ji zajímá, je naučit se létat.
Společně se svým plyšovým Zajdou, který ožívá, když se dospělí nedívají, se ocitne v kouzelné zemi, o níž se zdá dětem i dospělým –  v zemi splněných přání. 

Bude se koupat ve sladkých mracích, pochutná si na hoře z čokolády, ale hlavně bude LÉTAT!

  • pro samostatné čtení i předčítání
  • barevné ilustrace
  • pro holky i pro kluky
  • v knize je přiloženo pexeso a postavičky z knihy k vystřižení 

 

 

Ukázka:

ČOKOLÁDOVÉ HORY  

Hnědé kopečky s vůní i chutí čokolády

Letěli nyní dost vysoko na to, aby si mohli důkladně prohlédnout celou zemi. Kolem nich přeběhl sem tam bílý beránek a pod sebou spatřili Zemi stříbrných křídel jako na dlani. Za stříbrnou peřinkou se objevilo údolí poseté hnědými kopečky.

„Koukej, Zajdo, to by mohly být čokoládové hory!“ olízla se Nelinka.

„Už bys zase mlsala, co?“ dobíral si ji Zajda, který byl těchto chutí naštěstí ušetřen. „Jsou jich tu tisíce a všechny vypadají úplně stejně!“ divila se Nelinka.

„No jo, jen tenhle má oranžovou čepici,“ všiml si Zajda a ukázal na jeden kopeček, nad kterým právě plachtili. 

„To se musí prozkoumat!“ řekla odhodlaně Nelinka. 

„Já věděl, že to řekneš! Jdeme na přistání?“

„Jdeme na to!“ 

Tentokrát to zvládli mnohem lépe. Přistáli přesně tam, kam si naplánovali. Na vrcholek čokoládové hory. Nelinka nabrala prstem trošku hnědé mazlavé hlíny a strčila ji do pusy. „No teda! Je to vážně čokoláda! A výborná! Mňamkózní! Prostě ta nejlepší na světě!“ nemohla si ji vynachválit.

„Pojďme dolů, trochu se tu porozhlédneme!“ navrhl Zajda, který čokoládu nejedl.

„Ještě chvilku, je tak dobrá,“ prosila Nelinka s plnou pusou.

Zajda shovívavě čekal a pozoroval Nelinku, jak se cpe, až se jí dělaly boule za ušima. Jak může být pro někoho jídlo tak důležité, že kvůli tomu promešká důležitý úkol? Ale neměl to srdce Nelinku od čokolády odtrhnout, když viděl, jak si pochutnává. A tak si sedl na vrcholek hory a čekal. Sluníčko svítilo, bylo příjemné teplo. Z dálky se ozývalo skřehotání ptáků a vzduch byl naplněn sladkou vůní čokolády. Zajda si ale dělal starosti! Možná bude opravdu těžké posvátné symboly najít. Možná, že se jim nepodaří Kouzelnálii zachránit. Ale co když ano! Udělají, co je v jejich silách! Je docela možné, že právě oni to dokáží!

Vyskočil a plný odhodlání běžel za Nelinkou. „Nelinko, poj’d už!“

„Ještě chviličku, chtěla bych ochutnat tyhle čokoládové bonbóny.“

„Musíme jít!“ snažil se ji přimět k odchodu Zajda. Vypadá to, že to nebude tak jednoduché, pomyslel si. Co všichni na té čokoládě mají? nechápal.

„Máš pravdu, máme důležitý úkol,“ souhlasila nakonec Nelinka. „Vezmu si trochu s sebou!“ rozhodla se a začala si ládovat kusy čokolády do kapsy. „Škoda, že nemám nějakou velkou tašku,“ zalitovala.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro děti
? VĚK: předškoláci, od 6 let, od 9 let
MATERIÁL: papír
BARVA: barevná
PODPORUJE: představivost, emoce, statečnost
TYP: kniha
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Hodnocení obchodu

Zobrazit všechna hodnocení >>
Průvodce nákupem hraček
x