☎️ OMEZENÍ TELEFONU od 22.3.2021 do odvolání   I nás se týkají omezení vlády. V těchto dnech Vás musím poprosit, zda byste své dotazy v dopoledních hodinách směřovali na email. Telefon Vám do 12:00 nemohu zvednout, protože dcera sedí vedle mě na online výuce. Předem děkuji za pochopení a omlouvám se za omezení.   Přeji všem rodičům i dětem pevné nervy i zdraví.   ❤️  

Vyrobte si s dětmi motýlka

 Hřejivé sluneční paprsky svádí k jarnímu tvoření.
Vytvořte si veselého motýla z otisků dlaní a chodidla. 

Budete potřebovat:

material

-  Čtvrtku velikosti A3
-  Prstové barvy
Samolepící oči
Chlupaté drátky
-  Barevné bambulky
Pastelky
Lepidlo
Nůžky


Nejprve necháme dítě, aby si na dlaně naneslo prstovou barvu a otisklo ruce na čtvrtku. Pokud bude chtít motýlí křídla různými barvami může si vyzkoušet míchání barev. Jaká barva vznikne, když smícháte již použitou barvu na dlaních s některou další?

Po otisknutí dlaní i chodidla necháme čtvrtku uschnout. Pokud nepoužijete silnou vrstvu, potrvá to jen pár minut. Tyto prstové barvy zasychají poměrně rychle.

motylek_tvoreni

Zaschlé otisky vystřihneme, ale necháme kolem dokola prostor. Dětem můžete tužkou naznačit, jak mají stříhat a nechat je stříhat samotné.

Jednotlivé díly motýla poskládáme tak, jak je budeme lepit a (ideálně) tekutým lepidlem přilepíme chodidlo ke křídlům. Pevně držíme a děti mohou foukáním proces urychlit.

motylek_jarni_tvoreni

Než začneme se zdobením, necháme dítě motýla nadekorovat pastelkami. Dále vybereme bambulky či jiné ozdoby a opět tekutým lepidlem nalepíme dle fantazie.

Následuje nalepení pohyblivých očíček a nezapomeňme dokreslit úsměv.

Nakonec ustřihneme chlupatý drátek a nalepíme na horní část jako tykadla. Můžete ho zajistit lepící páskou, aby držel lépe.

 

SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY

Hodnocení obchodu

Zobrazit všechna hodnocení >>
Průvodce nákupem hraček
x