Velikonoční králíci z nanukových dřívek

Máme pro Vás krásnou inspiraci na velikonoční tvoření s těmi nejmenšími i staršími dětmi.

Budete potřebovat:

kralik_co_budeme_potrebovat

 
Barevné papíry
Bílý papír
Samolepicí oči
Chlupaté drátky
-  Barevné bambulky
Černou pastelku
Štětec na lepidlo
Lepidlo
Nůžky
Tempery
Mističky na míchání barev
Špachtle

  

Postup:

V první řadě si připravíme nanuková dřívka, která k sobě přiložíme po 5 kusech. Záleží, kolik králíků se chystáte dělat. Na sestavu dřívek přiložíme další dřívko šikmo tak, aby zasahovalo přes všechny. Tím základ zpevníme. Zpevňující dřívko seřízneme, aby nikde nepřečuhovalo a přilepíme. Lepidlo naneseme také okolo, aby zateklo do volných mezer, a necháme ho zaschnout.

Jakmile lepidlo zaschne, vrhneme se na klobouk. Jedno dřívko umístíme opět šikmo, ale výš a tentokrát nic neřežeme. Pečlivě přilepíme a opět necháme zaschnout.

 kralik_1

Barvy jsme zvolili jarní, pastelové, a proto jsme do každé mističky přidali k syté barvě ještě bílou. Ale jak vytvoříme oranžovou? Nechte dítě, aby samo přišlo na to, které barvy smíchat. Vytvořenými barvami natřeme klobouk a necháme zaschnout.

kralik_2

Fousky králíkům vytvoříme tak, že si od oka odměříme, jak by asi mohl mít králík dlouhé fousky. Přepůlené drátek se zvolenou velikostí přestřihneme, tím máme v ruce dva kratší drátky a ty jen protočíme, jako když šroubujete matici se šroubkem. Vzniklé fousky přilepíme a trpělivě držíme, alespoň 30 vteřin. Následně na ně přilepíme bambulku a opět trpělivě držíme.

 kralik_3

Tlamičku dokreslíme černou pastelkou.

 kralik_4

Uši si načrtneme podle oka na bílý papír a dále je doladíme dle zaječího klobouku, ať už velikostí, tak i zkosením. Stejně tak nachystáme i barevné vnitřní části. A pak už jen vše nalepíme za klobouk a jedno ucho lehce zarolujeme.

Rodinka králíků v podobě dekorace hotová.

jarni_tvoreni_kralik

Hodnocení obchodu

Zobrazit všechna hodnocení >>
x