6 tipů na podzimní tvoření s dětmi

 

podzimni_tvoreni

Skončilo nám léto a přišel barevný podzim. Vzduchem poletují lístky různých barev nebo se na zemi povalují spadané kaštany. Byla by škoda něco z těchto radostí nevytvořit.
Pokud nevíte, co podnikat se svými dětmi, když je venku chladno, pusťte se s námi do rozvoje dětské kreativity a tvorby. Vybrané nápady jsou vhodné pro předškoláky i školáky. Každý si v tom najde své, tak neváhejte a ozdobte si domov společnými výtvory.

Dekorace na okna

Na barevný papír si nakreslete obrysy různých podzimních dekorací - listy, ježka, draka nebo třeba houby. Obrázky vystřihněte, můžete je i pomalovat a různě po okně nalepte. Jak prvky na okno naaranžujete, závisí čistě na Vás.

Zvířátka z kaštanů

Postup je jednoduchý. Do kaštanu uděláte nůžkami díru a poté do ní vsunete kus špejle nebo párátka.  Dále upevníte další kaštan a postupně vytvoříte zvířátka. Jaká zvířátka vytvoříte je čistě na Vaší představivosti.

Podzimní panenky

Připravte si dva kusy bezbarvého papíru - na jeden budete lepit a z druhého stříhat. Namalujte si obrys panenky, tu poté vystřihněte a nalepte na druhý papír. Pomocí nasbíraných listů panenku oblékněte a dotvořte. Můžete jí třeba nalepit z listů sukýnku, udělat vlasy nebo snad úsměv?
Do prázdné plochy kolem ní, aby jí nebylo smutno, domalujte pastelkami krajinu a pomozte si i zbytkem listů. Vytvoříte tak krásnou podzimní koláž.

Strašidla jako otisky z podzimního listí

K tomuto tvoření budete potřebovat černý papír, bílou barvu a pár celých listů spadaných ze stromu.
Pomalujte podzimní listy bílou barvou a obtiskněte je na černý papír. Strašidla můžete ještě dotvořit tím, že pomocí černé barvy a třeba vatové tyčinky vytvoříte bubákům oči a pusu.

Zasaď strom

Na bílý papír si děti mohou pomocí barev namalovat kmen stromu s větvemi nebo samotný kmen vystříhat z hnědého papíru. I opadaný strom je krásný, ale zaslouží si trochu oživit. Nalepte mu nasbírané listí na prázdné větve a hned bude veselejší.

Kaštanová mandala

Nechte propuknout svou kreativní duši. Ať před domem na chodníku nebo na stezce v lese. Postavte si mandalu z nasbíraných kaštanů. Mandala může být různých tvarů, a pokud bude dětí při tvoření více, naučte je trpělivosti. Ať se mezi sebou střídají, každý popořadě přidá jednu část a vytvoří ji tak postupně společně. 

Přejeme Vám hodně zábavy a krásně stráveného času s dětmi. Podzim pro nás nemusí být nutně jen chmurný, ale taky plný barev a skvělého tvoření.

Hodnocení obchodu

Zobrazit všechna hodnocení >>
x