10 tipů na dětské venkovní hry

Léto je tady a s ním i krásné slunečné počasí, které láká děti vyběhnout ven a hrát si. Připravili jsme si pro Vás pár tipů na skvělé hry, které zabaví všechny děti. Pro mnohé je to vlastně tak trochu návrat do dětství a to je na tom to krásné. 

  1. Skládání kamínků do tvaru mandal 

Projděte se po lese nebo okolí a mějte oči otevřené. Nasbírejte hrstičky kamínků společně s dětmi a pomozte jim sestavit mandalu. Začít můžete kruhem a děti mohou postupně kamínky přidávat nebo prvním kamínkem ve středu. Děti se mohou v přidávání střídat popořadě, kdy je naučíme trpělivosti a zvážením, kam kamínek přesně dát. Je to krásný vstup do světa geometrie.

  1. malování křídami Venkovní křídy

Zmalujte pořádně chodníky, ať je venku veselo! Nechte dětem propuknout jejich vlastní fantazii nebo jim dejte zadání, co by mohli na chodník nakreslit. Malovat se dá téměř všude, jak ve městě, tak u babičky na prázdninách. Déšť Vám pak tabuli smyje a děti mohou začít nanovo.

  1. Věneček z pampelišek

Je léto a louky jsou poseté pampeliškami a jinými krásnými květy. Zaúkolujte děti v jejich nalezení a natrhání. Věneček poté upleťte společně a třeba si přitom zazpívejte nějakou pěknou písničku.

  1. Domeček pro skřítky

Jděte na procházku do lesa, nasbírejte cestou pár zajímavých věcí, co Vás potkají a co se Vám budou hodit do lesního domečku. Postavte skřítkům bydlení, ať mají kde spát. Přírodního materiálu máte kolem sebe celou škálu.  

  1. Malování na kamínky

malovani_na_kaminkyTvorba na kamínky má své kouzlo a svůj hlubší význam. Děti učí sdílet, šířit pozitivní energii a bezelstně udělat radost někomu, koho třeba ani neznají. Je to vlastně takový druh komunikačního propojení mezi dětmi. Kamínky mají dokonce svou Fb skupinu, díky které putují po celém světě. 

Princip je jednoduchý:
Kamínek, na který se dá malovat, najdete téměř všude kolem sebe. Pokud ho budete chtít sdílet s ostatními a nechat ho putovat po světě, zanechejte ho někde ve městě na dobře viditelném místě a na druhou stranu Vašeho výtvoru připište -
logo Facebooku, název skupiny #Kamínky a PSČ Vašeho města. Pak už jen ve skupině kontrolujete, jestli Váš kamínek někdo našel. 

Našli jste kamínek?
Kamínek
vyfoťte, fotku vložte na zeď do skupiny a do textu připište město a PSČ bez mezer. Podle toho bude snáze dohledatelné jeho nalezení.
Pamatujte však, že pomalované kamínky patří do města a ne do lesa.

Je Vám proti srsti malování kamínky barvami? Zkuste malovat vodou. Udělají radost alespoň Vám a je to moc hezká zábava.

  1. Tvorba z klacíků

Na tvorbě z klacíků je skvělé především rozvíjení dětské motoriky. Stačí se projít po lese nebo po parku a najít pár ulámaných klacíků. Poté z nich můžete sestavit panáčky nebo různá zvířátka venku na zemi nebo si je odnést domů a tam s nimi tvořit pomocí lepidla či provázků. 

  1. Bojovka

Aaaa tady je zapotřebí použití dospělácké fantazie a vymyslet pořádný příběh s úkoly, který děti bude bavit. Někdy stačí málo. Rozmístěte v okolí stanoviště s úkoly a nachystejte dětem mapu pokladu, díky které se mohou vydat na dobrodružnou cestu. 

  1. Skákání_na_panákaSkákací panák

Křídou se na zemi nakreslí panák s políčky a čísly, po kterých dítě dle jednotlivých čísel skáče.

  1. Cukr, káva, limonáda….

Kdo by neznal hru -  „Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum“ ?! Ale pro připomenutí...

Co k tomu budete potřebovat? Pouze dostatek prostoru kolem Vás a minimálně 3 hráče. 

Jeden z nich bude sloužit jako vyvolávač, otočí se zády ke zbytku a odříkává: „Cukr –  káva – limonáda – čaj – rum – bum!“ Ve chvíli, kdy se tak děje, se za jeho zády snaží protihráči dostat co možná nejblíže k němu. Jakmile odříkávat přestane a otočí se, všichni musí zůstat bez hnutí stát a zmrznout. Kdo se pohne, musí jít zpět na startovní čáru. Vyhrává ten, kdo se k vyvolávači dostane jako první. 

  1. Schovávaná

Je jedna z nejpopulárnějších dětských her, která se hraje po celém světě. Jedno z dětí počítá nahlas do 10ti (pravidla se určí většinou předem), mezi tím se ostatní děti poschovávají a pikající poté zvolá: “ Před pikolou, za pikolou, nikdo nesmí stát nebo nebudu hrát...už jdu!!! “ a vydá se hledat schované. Pokud někoho najde, musí se co nejrychleji dostat k pikole a dítě, které objevil, zapikat: "10, 20, Maruška!!!" a zakřičet jméno nalezeného dítka. Pokud ten bude rychlejší, vyhrál. 

Hodnocení obchodu

Zobrazit všechna hodnocení >>
x