dekorace na zeď

V minulosti nebylo žádnou výjimkou, že děti nedosáhly na tabuli, když na ni ve škole musely psát. Právě toto chtěla Marie Montessori změnit a po vynaloženém úsilí se jí to podařilo. Děti se při jakékoli činnosti vždy musely přizpůsobovat dospělým, a to i přesto, že chodily do třídy určené pro děti. Marie Montessori přišla s tím návrhem, že pokud chceme, aby se děti učily a pracovaly konstruktivně, musí tvořit v připraveném prostředí. Není-li prostředí připravené, není možné dosáhnout dobrých výsledků. Dítě si zvolí samo pomůcku a také si vybere počet opakování, respektive jak dlouho bude pomůcku potřebovat. Po skončení činnosti ji vždy vrátí na své místo. Je-li prostředí příliš přehlcené, bude se dítě cítit zmatené. A právě i dekorace jsou v Montessori třídě voleny tak, aby v dítěti nevyvolávaly přílišný zmatek. Dekorace doplňují prostor pokoje, který je dětem díky malým stolkům, komodám a policím uzpůsoben. Dle zaměření dekorací s nimi může dítě různě pracovat (učit se, kreslit na ně). Dekorace by měly být připevněny tak, aby na ně dítě dosáhlo ze země.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Pomůcky pro rozvoj samostatnosti | Udělej si sám - DIY | Hudební nástroje | Jak udržet pořádek | Materiál na tvoření | Didaktické hračky

 
79
15991791599
Značky

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Tento web používá soubory cookies. O tom jak píšeme více zde. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.